DUDAK DOLGUSU YAPTIRMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Dudak dolgusu için hazırsanız uygulama yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar var. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu'ndan dudak dolgusu ile ilgili görüşlerini aldık.

Kişiye uygun olarak belirlenen dolgu dozu seanslara bölerek uygulanırsa çok daha doğal bir sonuca ulaşıyor. Böylece istenmeyen ‘ördek dudak’ görüntüsüne değil doğal bir görünüme kavuşmak mümkün.

Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu dudak dolgusu ile ilgili olarak şunları söylüyor:  ’’Son dönemde adını sıkça duyduğumuz ‘French kiss’ dudak dolgusu ismini çekiciliği, mükemmel sonucu ve konforundan alıyor. En sevdiğimiz ve yapısal olarak vücudumuzda da bulunan hyalüronik asit dolguların güçlü antioksidan olan mannitol ile birleşmesi; dokuya son derece uyumlu ve doğal hacimli dudaklara sahip olmasını sağlıyor.’’

Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklara, çevresel şartlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

Peki biz dudak dolgusunu sadece dolgunluk vermek ve şekil düzeltmek için mi kullanıyoruz? Hayır. Farkında olmasak da yıllar içinde hacim kaybına uğrayan dudak hacmi aslında genç ve dinamik yüz hatlarının önemli bir parçası. Yani yılların izlerini sildiğimiz diğer uygulamalarda düşük dozlarda dudak dolgusu uygulandığında dudak hacmini büyütmeden genç ve dinamik bir görünüm sağlanıyor. 

Yani işin özü, özün sözü, dudaklar gençlik ve güzelliğin en önemli unsurlarından oluşunu yıllardır kaybetmedi; kaybedeceğe de benzemiyor...

GÖZ ÇEVRESİ HİÇ BU KADAR KUSURSUZ OLMAMIŞTI

BOYUN KIRIŞIKLIĞINA AMELİYATSIZ ÇÖZÜMLER

VÜCUT ESTETİĞİNDE YENİ TEKNOLOJİ J-PLASMA